Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarny "Żeglowanie Przyjemnością Jest" Ryn, Wielkie Jeziora Mazurskie

Kod: 
OBZR

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Zapraszamy uczestników zainteresowanych przejściem szkolenia żeglarskiego i uzyskaniem patentu żeglarza jachtowego, chcących przekonać się, na czym polega żeglarstwo. W Rynie spotkacie Waszych rówieśników - początkujących żeglarzy i entuzjastów sportów wodnych.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku przy ulicy Mazurskiej w Rynie. Położony jest on bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ryńskiego, na wydzielonym terenie. Spacerem do miasta około 10 minut.  Posiłki jemy w stołówce, jest też bar i kawiarnia, w której organizowane są dyskoteki. Dysponujemy oddzielnym basenem żeglarskim i wygodną keją dla jachtów. Strzeżone kąpielisko w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.
Program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, odbywają się także wykłady teoretyczne. Rozkład zajęć każdego dnia przedstawia kierownik obozu na apelu. Jest on uzależniony przede wszystkim od pogody, na przykład: gdy wieje wiatr - dużo pływamy, gdy nie można żeglować - wykorzystujemy czas na teorię.
Szkolenie na patent żeglarza realizujemy wg programu szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Obejmuje manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie! Egzamin odbywa się pod koniec obozu przed Komisją Egzaminacyjną.

UPRAWNIENIA ŻEGLARZA JACHTOWEGO

patent wymagania Uprawnienia
żeglarz jachtowyUkończone 14 lat i zdany egzamin.
Na egzaminie trzeba okazać dowód tożsamości, korzystający ze zniżek legitymację szkolną lub studencką, niepełnoletni zgodę rodziców

prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych bez ograniczeń, prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mil morskich od brzegu, w porze dziennej.

..:: JACHTY
Tango 780, Sasanka 660 i podobnej klasy - zobacz nasze jachty tutaj

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ryn - ośrodek wypoczynkowo-żeglarski, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic), lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy. Ubezpieczenie - NW. Jachty kabinowe Tango 780, Sasanka 660, Antila 24. Realizację programu obozu zgodnie z wymogami na patent żeglarza jachtowego w zależności od pogody.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Egzamin, patent. Egzamin i patent, wg cennika: opłata ze zniżką dla uczniów: 125 zł egzamin +25 zł patent płatne komisji egzaminacyjnej.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - 14 lat. 2 zdjęcia legitymacyjne. Karta kolonijna ze zgodą rodziców.
Zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze).
Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za utopiony, ukradziony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - więcej tutaj

TERMINY

KODOdDoCena
OBZR 124-06-201904-07-2019
1699 PLN   
OBZR 205-07-201915-07-2019
1699 PLN   
OBZR 316-07-201926-07-2019
1699 PLN   
OBZR 427-07-201906-08-2019
1699 PLN   
OBZR 507-08-201917-08-2019
1699 PLN