Rejsy Pełnomorskie Turystyczno - Stażowe, Bałtyk

Kod: 
BAŁ

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Każdy z uczestników rejsu stanowi załogę jachtu. Załoga jest podzielona na wachty, które prowadzą jacht w trybie ciągłym (na zmianę sterują, obsługują żagle, prowadzą obserwację, przygotowują posiłki). Wypływane godziny zaliczane są do stażu na stopnie żeglarskie. Wachty pokładowe i kambuzowe prowadzone są cyklicznie. W trakcie postoju w porcie załoga pełni wachty dyżurne. Trasa rejsu uzależniona jest od jego długości, warunków atmosferycznych oraz decyzji kapitana. W czasie trwania rejsu oraz przed jego rozpoczęciem uczestnicy będą musieli nabyć podstawowe umiejętności konieczne w żegludze morskiej, min. obsługa osprzętu żaglowego jachtu, obsługa innych urządzeń jachtowych takich jak: winda kotwiczna, kingston (wc), kuchenka, pompy zęzowe, sterowanie (koło sterowe), wykonywanie namiarów kompasowych. Zainteresowani będą też mogli nauczyć się licznych umiejętności dodatkowych - np. pracy na mapie - wyznaczania pozycji, kursu, wykreślania namiarów, rozpoznawania świateł nawigacyjnych, obsługi odbiornika nawigacyjnego GPS, prowadzenia łączności radiowej w paśmie UKF z innymi stacjami statkowymi lub brzegowymi, odbierania morskich prognoz pogody itp...


..:: JACHTY, NA KTÓRYCH ŻEGLUJEMY
Pełnomorskie jachty balastowe od 10 do 16 metrów długości.


..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsów wakacyjnych: Gdańsk lub Gdynia 
Uwaga! Miejsce rozpoczęcie i zakończenia rejsu jest uzależnione od pogody - np. w przypadku sztormu lub braku wiatru miejsce rozpoczęcia lub zakończenia rejsu może się zmienić w ostatniej chwili. W takim przypadku organizator informuje uczestników o zmianie. Prosimy nie planować więc wyjazdu/powrotu i nie kupować biletów z dużym wyprzedzeniem. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zmianę portu w ostatniej chwili spowodowaną ww.

..:: CENA ZAWIERA
Jacht - morski z kapitanem i wyposażeniem. Ubezpieczenie - NW i KL. Kadra - wykwalifikowany sternik morski lub kapitan. Realizację rejsu i programu, w zależności od warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Wyżywienie, opłaty portowe, paliwo - składka do kasy jachtowej płatna kapitanowi 1 dnia, do rozliczenia pod koniec rejsu z kapitanem. Przewidywane koszty 30-35 zł dziennie (za granicą płacimy w przeliczeniu na EURO). Załoga żywi kapitana. Wc i prysznice w portach.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - 14 lat, ważny paszport. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców. Legitymacja szkolna, studencka lub dowód.


..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ 
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), kalosze, polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).


..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Rzeczy należy spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.

..:: STAŻ MORSKI I OPINIA Z REJSU
Staż morski z Morza Bałtyckiego jest w całości zaliczany do stażu na wyższe stopnie żeglarskie. Opinia z rejsu - zaświadczenie o wypływaniu stażu (nie wystarczy wpis w książeczce) jest potrzebna na wyższe stopnie żeglarskie. Opinię wystawia kapitan jachtu na wniosek uczestnika. Według przepisów PZŻ firma - organizator rejsu nie może wystawiać takich zaświadczeń. Jeśli więc ktoś będzie chciał otrzymać takie zaświadczenie po pewnym czasie - musi kontaktować się bezpośrednio z kapitanem jachtu.

TERMINY

KODOdDoCena
BAŁ 207-07-201617-07-2016
1890 PLN   

trasa: Gdańsk - porty Bałtyku - Gdańsk

BAŁ 429-07-201608-08-2016
1890 PLN   

trasa: Gdańsk - porty Bałtyku - Gdańsk

BAŁ 506-08-201620-08-2016
2600 PLN   

trasa: Gdańsk - porty Bałtyku - Gdańsk

BAŁ 606-08-201613-08-2016
1200 PLN   

trasa: Gdańsk - porty Bałtyku - Gdańsk

BAŁ 713-08-201620-08-2016
1200 PLN   

trasa: Gdańsk - porty Bałtyku - Gdańsk